Wycieczka klas II gimnazjum do Pragi

W dniach od 28 do 30.04.2015 r. klasy II gimnazjum były na wycieczce w Pradze. Zwiedziliśmy Stary Pałac Królewski, Katedrę św. Wita, Bazylikę św. Jerzego, Złotą Uliczkę, Stare Miasto wraz z Ratuszem i Rynkiem (Starometske Namesti), Most Karola. Nieopodal Starówki znajduje się też ważny wielkomiejski bulwar Plac Wacława (Vaclavskie Namesti), nad którym góruje okazałe Muzeum Narodowe. Spacerowaliśmy wieloma klimatycznymi uliczkami. Ze wzgórza na Hradczanach można było zobaczyć panoramę Pragi, chociaż lepszą obserwowaliśmy nieopodal na Wzgórzu Petrin (327 m n.p.m.).

Oprócz tego zobaczyliśmy, również mniej znane miejsca na południe od Starego Miasta tj. Nowe Miasto wraz z „Tańczącym Domem” i Wyszehrad – dawny ogród królewski, który dziś pełni funkcję dużego zadbanego parku z Katedrą św. Piotra i Pawła.

Na północ od Starego Miasta po drugiej stronie Wełtawy największą atrakcją w okolicy ulicy U VYSTAVISTE jest ZOO, które też mieliśmy okazję zobaczyć. Uczniów najbardziej zachwyciły Krzizikowe fontanny oraz rejs statkiem po Wełtawie. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną pod względem turystycznym i integracyjnym (kalambury).

 


Praga

 

Wstecz