Międzynarodowy Konkurs Piosenki „Na skrzyżowaniu szlaku kultur”

W środę 17 października 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Piosenki „Na skrzyżowaniu szlaku kultur” pod patronatem Wójta Gminy Krzyżanowice.

Uczestnicy zmagali się w 4 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 oraz gimnazjum. Każda z kategorii wiekowych prezentowała piosenkę w innym języku, związanym z różnorodnością historyczną naszej małej ojczyzny. Najmłodsi uczestnicy prezentowali piosenki śląskie, dzieci klas starszych piosenki w języku polskim , klasy 7-8 w języku niemieckim , a młodzież gimnazjalna w języku czeskim. W sumie o tytuł najlepszego walczyło prawie 40 konkursowiczów. Śpiewano z akompaniamentem , a capella oraz z podkładem.

Jury w składzie : Pani dyrektor czeskiej szkoły w Silherovicach Lenka Zvakova, muzyk- Pani Kornelia Pawliczek- Błońska oraz Pani dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek po długotrwałych obradach podjęło decyzję o przyznaniu w kategorii klas 1-3 : 1 miejsca Zuzannie Wolnik SP Chałupki, II miejsca Patrykowi Helczykowi z SP Zabełków oraz III miejsce Kristinie Balenowej i Teresie Satke z ZŚ Silherovice; w kategorii 4-6 I miejsce Julii Kapusta ze szkoły w Kuźni Raciborskiej, II miejsce Emilii Klimża ze szkoły w Bieńkowicach, III miejsce Patrycji Cwik ze szkoły w Bieńkowicach; w kategorii klas VII- VIII – I miejsce Agacie Fichna ze szkoły w Krzyżanowicach, II miejsce Kamili Til ze szkoły w Kuźni Raciborskiej i III miejsce Laurze Matuszek ze szkoły w Chałupkach oraz w kategorii gimnazjum I miejsce Karolinie Bedrunce ze szkoły w Bieńkowicach. Wszyscy uczestnicy popisali się swoim talentem i bardzo dobrym przygotowaniem. Zwycięzcy I-go miejsca z poszczególnych kategorii wystąpią podczas jubileuszu szkoły w Chałupkach 25 października. Dziękujemy za pracę szanownemu jury oraz Panu Wójtowi za objęcie patronatem konkursu oraz ufundowanie nagród dla najlepszych i upominków dla wszystkich uczestników.

 


Zapraszamy do galerii...

 

Wstecz