Jubileusz Szkoły Podstawowej w Chałupkach

Dnia 25 października 2018 roku Szkoła Podstawowa im. mjr. H. Sucharskiego w Chałupkach obchodziła swój potrójny jubileusz: 140-lecia edukacji w Chałupkach, 90-lecia powstania szkoły i 45-lecia nadania szkole imienia.

Ten szczególny dzień rozpoczęto od uroczystej Mszy Świętej w miejscowym kościele. Następnie zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice i mieszkańcy naszej okolicy udali się w utworzonym korowodzie do szkoły na akademię.

Uroczystość składała się z dwóch części, oficjalnej oraz artystycznej.

W pierwszej części prowadzący apel powitali zaproszonych gości i wysłuchali przemówień m.in.: Wójta Gminy Krzyżanowice pana Grzegorza Utrackiego, Dyrektor Delegatury w Rybniku Kuratorium Oświaty w Katowicach pani Alicji Bartkowiak, Wójta Seniora pana Wilhelma Wolnika, Prezesa ZNP w Krzyżanowicach pani Alicji Wróblewskiej, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chałupkach pani Barbary Tomczyk. Następnie odbyły się występy artystyczne, przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Zobaczyliśmy, jak powstała nasza placówka, jak wyglądała jej rozbudowa na przestrzeni lat, a nawet wieków.

Specjalnie, z okazji jubileuszu, powstała okolicznościowa piosenka „Mija 140 lat”, wykonana przez zgromadzonych na sali uczniów.

Pod koniec akademii ogłoszono  wyniki konkursu piosenki ,,Na skrzyżowaniu szlaku kultur”. W kategorii klas 1-3 pierwsze zajęła Zuzanna Wolnik z SP w Chałupkach, w kategorii 4-6 -Julia Kapustka z SP w Kuźni Raciborskiej, a w kategorii 7-8-  Agata Fichna z SP w Krzyżanowicach. Natomiast w kategorii klas gimnazjalnych zwyciężyła Karolina Bedrunka z SP w Bieńkowicach.

Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej goście mogli prześledzić dzieje szkoły w Izbie Pamięci, a także wpisać się w przygotowanej księdze pamiątkowej.

Jubileuszowe spotkanie było doskonałą okazją do wspomnień, dla nauczycieli, absolwentów i obecnych uczniów, bo czas sprawia, że zdarzenia umykają z pamięci.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym uroczystym dniu oraz tym, którzy wypożyczyli oraz podarowali szkole zdjęcia, świadectwa, książki i inne pamiątki z historii naszej placówki.


  

 

Wstecz