Dzień: Śniadanie Daje Moc

8 listopada po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śniadanie Daje Moc. W tym dniu obchodzony też jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Wychowawczynie klas I i III Ewa Jura i Bernadeta Jabłońska zorganizowały śniadanie, które dało okazję dzieciom aby mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki będą miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. 

Udział w programie obejmował min. poznanie 12 zasad zdrowego odżywiania się, dyskusje, pogadanki podczas których uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogłębianiu wiedzy na temat zdrowego stylu życia, co jest jednym z celów zawartych w Szkolnym Programie Wychowawczo – Profilaktycznym.

 


 Zapraszamy do galerii...

 

Wstecz