SZLACHETNA PACZKA 2018

Minął rok od ostatniej przygotowanej przez naszą szkołę Szlachetnej Paczki przygotowanej dla pani Jadwigi, która była bardzo szczęśliwa i wdzięczna za okazaną pomoc. W tym roku po raz kolejny także włączany się w to wielkie dzieło pomocy osobom starszym. Przez kolejne 3 tygodnie będziemy zbierali potrzebne produkty żywnościowe, ubrania, środki czystości oraz pieniądze na zakup węgla dla pani Róży i pana Jerzego, którzy znajdują się w trudnej sytuacji.

Opis rodziny

Pani Róża ma 69 lat i mieszka z mężem Jerzym lat 73. Małżonkowie są schorowani. Pan Jerzy jest po zawale, a pani Róża choruje na serce. Niestety nie leczy się z powodu braku środków finansowych. Życie rodziny do niedawna przebiegało bez większych problemów. Niestety rodzina posiada pole, które dzierżawi. Małżonkowie chcieli wydzierżawić to pole innej osobie i wtedy zaczęły się problemy. Obecnie KRUS zablokował część środków finansowych wcześniej wypłacanych. W obecnym czasie rodzina zalega z opłatami za prąd i z zakupem opału. Dochód rodziny we wrześniu wyniósł 1054 zł. Sprawa odwoławcza z KRUS-em jest w toku. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania rodzinie zostaje 81zł na osobę. Pomimo trudnej sytuacji finansowej pani Róża jest wesoła i uśmiechnięta. Pytana o potrzeby jest skrępowana i twierdzi, że jakoś sobie radzą. Zaraża swoim optymizmem. Rodzina mieszka na uboczu. Pani Róża dzienne pokonuje kilka km, ale to sprawia jej dużo radości. Spacery to jej ulubione zajęcie. Rodzina mieszka biednie, ale jest czysto. Uwielbiają zwierzęta. Mają nawet konia, którego nie chcą sprzedać, bo twierdzą, że jest dla nich rodziną. Rodzina przedstawiła trzy najważniejsze potrzeby. Węgiel-z powodu trudnej sytuacji finansowej brak jest pieniędzy na jego zakup. Ubrania-również brak środków na zakup. Piecyk gazowy-byłby przydatny w czasie mniejszych mrozów, wtedy nie trzeba byłoby palić w piecu węglem.

Potrzeby rodziny:

Żywność trwała:Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

Odzież

Róża

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: płaszcz

Rozmiar: 38

Sylwetka: szczupła

Uwagi: ciemny

Jerzy

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 40

Sylwetka: szczupły

Uwagi: ciemny

- Obuwie

Róża

Rodzaj obuwia: przejściowe

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 40

Uwagi: ciemny i płaski obcas

- Specjalne upominki

Pani Róża - perfumy

Pan Jerzy - siekierka

Potrzeby, które nie są rzeczami

Opał -brak środków na zakup ,


Piecyk gazowy - możliwość tymczasowego dogrzania

Bardzo liczymy na Państwa wsparcie i serdecznie zachęcamy do pomocy!!!
Wszystkie produkty żywnościowe, środki czystości i pieniądze proszę przekazywać w szkolnej świetlicy do 6 grudnia u pani Teresy Lipiec.

Wstecz