Dzień piżamy

DZIEŃ PIŻAMY 

Nasza szkoła melduje wykonanie pierwszego zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego ,,Każdy Inny  - Wszyscy Równi”. 

Dzisiejszy dzień  w naszej szkole był dniem niezwykłym, a to za sprawą – Piżamy! 

Dlaczego Piżama? – a dlatego, aby zjednoczyć się z dziećmi chorymi na nowotwory. Dla wielu chorych, piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, tego dnia przyszliśmy do szkoły  ubrani w piżamy. 

Życie z nowotworem to rzeczywistość dla wielu tysięcy dzieci na całym świecie. Ich dzieciństwo nie koncentruje się na szkole, zabawie czy kontaktach z rówieśnikami, ale na nieustannej walce z chorobą. Codzienność dominują leki, operacje i długotrwałe pobyty w szpitalu, a wszystko to ma olbrzymi wpływ na rozwój fizyczny, jak i psychospołeczny chorujących dzieci i funkcjonowanie ich rodzin 

Przychodząc do szkoły w piżamach  pokazaliśmy swoją solidarność z dziećmi, dla których piżamy to codzienność. Tego dnia nasi uczniowie wysłuchali audycji radiowej poświęconej dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Uczniowie klasy czwartej wykonali plakaty wspierające dzieci przebywające w szpitalach. 

Przez cały miesiąc będzierównież  trwać w naszej szkole zbiórka na rzecz Fundacji Dzielni i Waleczni. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane jako prezenty bożonarodzeniowe dla dzieci, które spędzą tegoroczne święta na oddziałach onkologii.  

Bardzo się cieszymy, że uczniowie i nauczyciele wzięli udział w tej pięknej akcji, a wszystkim dobroczyńcom bardzo dziękujemy! 

Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca! 

 


 

Zapraszamy do galerii...

Wstecz