Mała Książka – Wielki Człowiek

Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję  kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasi pierwszoklasiści również otrzymali specjalne wyprawki w skład której wchodzi: 

  • ,,Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, 

  • ,,Kochasz?  Czytaj razem z dzieckiem” broszura, która jest poradnikiem dla rodziców  i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających  zewspólnego , rodzinnego czytania. 

 Tegoroczne wręczenie książek połączyliśmy z Dniem Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde pierwszoklasista  przyszedłdo szkoły ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, zdobyły wiele informacji z życia niedźwiedzi, wspólnie bawiły się przy piosenkach „Stary niedźwiedź”, „Pluszowy miś” 

Miłym urozmaiceniem spotkania było głośne czytanie fragmentów książek o misiach. Następnie został przeczytany fragment otrzymanej książki ,,Wnuczka antykwariusza” . Uczniowie położyli się na dywanie, wtulić się w swojego misia przenieść się w świat głównej bohaterki Gabrysi. Aby poznać dalsze jej losy muszą sięgnąć do książki, którą otrzymali.  

Całą akcja miała na celu ukazać uczniom jakie wartości płyną z czytania książek i zachęcić ich do częstego sięgania po nie, a także do regularne czytanie samodzielne jak i z udziałem najbliższych. Mam nadzieję, że czytanie książek stanie się dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Pobudzi dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka, a także przyczyni się do zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów. 

Wstecz