Światłość w Ciemności Świeci - Jasełka 2023

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. 

"Światłość w Ciemności Świeci" - w duchu tych słów, 8 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Chałupkach wprowadzili  w świąteczny i wyjątkowy klimat wszystkich mieszkańców wystawiając dla nich jasełka.   

Artyści w specjalnie przygotowanych kostiumach w pięknej scenografii  i oprawie muzycznej przypomnieli  wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. 

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów  iserce włożone w przygotowanie przedstawienia opłaciły się. Aktorzy otrzymali gromkie brawa od zachwyconej i wzruszonej publiczności, wśród której znaleźli się rodzice, dziadkowie opiekunowie oraz zaproszeni goście 

Na koniec zabrał głos dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty pani Daria Wieczorek , która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia, podkreślając wyjątkowość przedstawienia jasełkowego. 

Po części artystycznej  wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i rodziców.

 

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji jasełek, za wszelką pomoc, wsparcie materialne i dobre słowo.  Za Waszą obecność - Jesteśmy wdzięczni i z całego serca jeszcze raz Dziękujęmy.

 


 

 

Wstecz